Arama Özel Mesajlar Profiliniz Gruplar WoW-TR
+ Konuyu Cevapla
Toplam 17 sonuçtan 1 ile 17 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Meslek - Açıklamalı

İsim
    Acherus 
    Irk
    Human 
    Class
    Death Knight 
    Level
    85 
    Realm
    Quel'Thalas 

Standart Meslek - Açıklamalı

Selam Arkadaşlar Ben Blood elf hunter açtım da meslek seçicem napmam lazım yardım edermisiniz canım çok enchanting istiyor. Ayrıca meslek lerin ne işe yaradığını daha bilmiyorum tüm mesleklerin türkçesini bilen varsa lütfen yazabilirmi?

Saolun.

LazaRus
    Guest

wow google yaz wow eu diye vikipediadan bul orda ayrıntlı yazıyor

İsim
    Lirath 
    Irk
    Night Elf 
    Class
    Druid 
    Level
    80 
    Realm
    Burning Legion 

aslında burdan mvp musatafa abi ve tum adminlere sesleniyorum meslek ve büyüleride cevirem

- LIGHT, GRANT ME ONE FINAL BLESSING. GIVE ME THE STRENGTH... TO SHATTER THESE BONDS!
    - Now I stand, the lion before the lambs... and they do not fear.
    - They cannot fear.
    - THE LICH KING...MUST...FALL!

İsim
    Boeni 
    Irk
    Blood Elf 
    Class
    Priest 
    Level
    ?? 
    Realm
    Dunemaul 

Hmm... Büyük olasılıkla bulamadım diyecek.
    MESLEKLER
    Oyun içerisinde oyuncuların birbirleriyle sosyal etkileşime girebildikleri yararlı meslekler de bulunmaktadır. Bir karakter, birincil tipte olan mesleklerden en fazla iki tanesine sahip olabilirken, ikincil mesleklerde böyle bir sınır yoktur. Üretime dayalı birçok meslek, toplayıcı mesleklerden elde edilen malzemelerle desteklenir, ayrıca birçok noktada mesleklerin birbirleriyle etkileşimleri mevcuttur.
    Birincil Meslekler
    Üretim Meslekleri
    Alchemy (Simyacılık): Her oyuncunun kullanabileceği iksirleri hazırlar. Malzemeleri temin etmek için Herbalism (Otacılık) mesleği ile birlikte alınmalıdır.
    Blacksmithing (Demircilik): Plate/Mail tipi zırh giyen ve yakın dövüş yapan sınıfların kullandığı bir meslektir. Malzemeleri temin etmek için Mining (Madencilik) mesleği ile birlikte alınmalıdır.
    Enchanting (Efsunculuk): Birçok zırh nesnesini ve bazı madenleri büyüleyerek özelliklerini artırmakta kullanılır. Malzemelerin çoğu çok bulunmayan ya da daha yüksek kalitedeki eşyaların kırılmasıyla (disenchanting - bu meslekle beraber gelir) elde edilen sihirli tozlardan sağlanır. Kendinizin ve diğer oyuncuların zırhlarını büyülemektir.
    Engineering (Mühendislik): Ürettiği cihazların çok büyük bir bölümü sadece kendi karakterinizin kullanabileceği bir meslektir. Diğer mesleklere nazaran eğlenceli ve karakterinize esneklik kazandıran bir meslektir. Malzemeleri temin etmek için Mining (Madencilik) mesleği ile birlikte alınmalıdır.
    Leatherworking (Dericilik): Deri (Leather) giyen sınıflara giysi üreten bir meslektir. Malzemeleri temin etmek için Skinning (Deri Yüzme) mesleği ile birlikte alınmalıdır.
    Tailoring (Terzilik): Kumaş (Cloth) zırh giyen sınıflara zırh sağlayan bir meslektir. Malzemelerin büyük bir kısmı öldürülen yaratıklardan elde edilen kumaş parçalarından sağlanır.
    Jewelcrafting (Kuyumculuk): (The Burning Crusade ile beraber) Madenlerden çeşitli değerli taş ve mücevherler üretebileceğiniz bir meslektir. Üretilen taşlar soketli zırh nesnelerine takılabilirler. Malzemeleri temin etmek için Mining (Madencilik) mesleği ile birlikte alınmalıdır.
    Inscription (Muskacılık): (Wrath of the Lich King ile beraber) Her sınıfın belli başlı büyülerini/özelliklerini daha güçlü yapmaya yarayan bir meslektir. Malzemeleri temin etmek için Herbalism (Otacılık) mesleği ile birlikte alınmalıdır.
    Toplayıcı Meslekler
    Mining (Madencilik): Madenleri toplayıp değerlendirilmesini sağlayan meslek grubudur.
    Herbalism (Otacılık): Doğada yetişen bitkileri toplayabilmeniz için gereklidir.
    Skinning (Deri Yüzme): Öldürdüğünüz hayvanların derilerini yüzmenizi sağlayan bir meslektir.
    İkincil Meslekler
    Cooking (Aşçılık): Yiyecek/içecek üretmenizi sağlayan meslektir. Malzemelerinin çoğu Fishing (Balıkçılık) mesleğinden elde edilir.
    First Aid (İlk Yardım): Kumaş parçalarından yarabantları ve zehirlerden panzehir elde edilmesini sağlar.
    Riding (Binicilik): Binek hayvanlarının kullanılabilmesi için alınması zorunlu bir meslektir.
    Fishing (Balıkçılık): Balık tutulur. Bu balıkları cooking mesleği ile pişirebilir veya huntersen köpeciğine verebilirsin. Bazen denizden epic itemler, bazen balıklar bazen ise çalı çırpı çıkar. Denizden herşey çıkabilir yani.
    Archeology (Arkeoloji): (Cataclysm ile beraber) Oyun dünyasındaki kaybolmuş tarihi eserleri ve hazineleri bulmayı sağlayan meslektir.

Wikipedia'dan alıntıdır.
    Alliance doğmuş olan ben, Horde olarak yaşadım. Ama kalbim Ally de olarak da oyunu bırakıyorum .

İsim
    Boeni 
    Irk
    Blood Elf 
    Class
    Priest 
    Level
    ?? 
    Realm
    Dunemaul 

Rip Mustafa Abi kim?
    Alliance doğmuş olan ben, Horde olarak yaşadım. Ama kalbim Ally de olarak da oyunu bırakıyorum .

İsim
    Acherus 
    Irk
    Human 
    Class
    Death Knight 
    Level
    85 
    Realm
    Quel'Thalas 

Alıntı Çınar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hmm... Büyük olasılıkla bulamadım diyecek.
    MESLEKLER
    Oyun içerisinde oyuncuların birbirleriyle sosyal etkileşime girebildikleri yararlı meslekler de bulunmaktadır. Bir karakter, birincil tipte olan mesleklerden en fazla iki tanesine sahip olabilirken, ikincil mesleklerde böyle bir sınır yoktur. Üretime dayalı birçok meslek, toplayıcı mesleklerden elde edilen malzemelerle desteklenir, ayrıca birçok noktada mesleklerin birbirleriyle etkileşimleri mevcuttur.
    Birincil Meslekler
    Üretim Meslekleri
    Alchemy (Simyacılık): Her oyuncunun kullanabileceği iksirleri hazırlar. Malzemeleri temin etmek için Herbalism (Otacılık) mesleği ile birlikte alınmalıdır.
    Blacksmithing (Demircilik): Plate/Mail tipi zırh giyen ve yakın dövüş yapan sınıfların kullandığı bir meslektir. Malzemeleri temin etmek için Mining (Madencilik) mesleği ile birlikte alınmalıdır.
    Enchanting (Efsunculuk): Birçok zırh nesnesini ve bazı madenleri büyüleyerek özelliklerini artırmakta kullanılır. Malzemelerin çoğu çok bulunmayan ya da daha yüksek kalitedeki eşyaların kırılmasıyla (disenchanting - bu meslekle beraber gelir) elde edilen sihirli tozlardan sağlanır. Kendinizin ve diğer oyuncuların zırhlarını büyülemektir.
    Engineering (Mühendislik): Ürettiği cihazların çok büyük bir bölümü sadece kendi karakterinizin kullanabileceği bir meslektir. Diğer mesleklere nazaran eğlenceli ve karakterinize esneklik kazandıran bir meslektir. Malzemeleri temin etmek için Mining (Madencilik) mesleği ile birlikte alınmalıdır.
    Leatherworking (Dericilik): Deri (Leather) giyen sınıflara giysi üreten bir meslektir. Malzemeleri temin etmek için Skinning (Deri Yüzme) mesleği ile birlikte alınmalıdır.
    Tailoring (Terzilik): Kumaş (Cloth) zırh giyen sınıflara zırh sağlayan bir meslektir. Malzemelerin büyük bir kısmı öldürülen yaratıklardan elde edilen kumaş parçalarından sağlanır.
    Jewelcrafting (Kuyumculuk): (The Burning Crusade ile beraber) Madenlerden çeşitli değerli taş ve mücevherler üretebileceğiniz bir meslektir. Üretilen taşlar soketli zırh nesnelerine takılabilirler. Malzemeleri temin etmek için Mining (Madencilik) mesleği ile birlikte alınmalıdır.
    Inscription (Muskacılık): (Wrath of the Lich King ile beraber) Her sınıfın belli başlı büyülerini/özelliklerini daha güçlü yapmaya yarayan bir meslektir. Malzemeleri temin etmek için Herbalism (Otacılık) mesleği ile birlikte alınmalıdır.
    Toplayıcı Meslekler
    Mining (Madencilik): Madenleri toplayıp değerlendirilmesini sağlayan meslek grubudur.
    Herbalism (Otacılık): Doğada yetişen bitkileri toplayabilmeniz için gereklidir.
    Skinning (Deri Yüzme): Öldürdüğünüz hayvanların derilerini yüzmenizi sağlayan bir meslektir.
    İkincil Meslekler
    Cooking (Aşçılık): Yiyecek/içecek üretmenizi sağlayan meslektir. Malzemelerinin çoğu Fishing (Balıkçılık) mesleğinden elde edilir.
    First Aid (İlk Yardım): Kumaş parçalarından yarabantları ve zehirlerden panzehir elde edilmesini sağlar.
    Riding (Binicilik): Binek hayvanlarının kullanılabilmesi için alınması zorunlu bir meslektir.
    Fishing (Balıkçılık): Balık tutulur. Bu balıkları cooking mesleği ile pişirebilir veya huntersen köpeciğine verebilirsin. Bazen denizden epic itemler, bazen balıklar bazen ise çalı çırpı çıkar. Denizden herşey çıkabilir yani.
    Archeology (Arkeoloji): (Cataclysm ile beraber) Oyun dünyasındaki kaybolmuş tarihi eserleri ve hazineleri bulmayı sağlayan meslektir.

Wikipedia'dan alıntıdır.
    çok teşekkür ederim bişey daha sorucaktım bazı mesleklerin yanında x meslegi ile alınmalıdır yazıo. ben blood elf hunter oynuorum ech skill i de gelişmis blood elfin bu yüzden ench mesleğini seçmek istiyorum : 1-yanında ench le iyi gidicek ne seçmeliyim 2-ench de glymph yapabiliyormuyuz ?

İsim
    Boeni 
    Irk
    Blood Elf 
    Class
    Priest 
    Level
    ?? 
    Realm
    Dunemaul 

Hayır yapamassın. O dediğini Inscription ile yapıyorsun sanırım. Enchanting silahlara veya itemlere can, artı vuruş yani artı özellik basmana yazar.
    Enchanting yanında bir toplama mesleği al derim. Materyalleri toplar AH da satarsın. AH: Açık arttırma evi. Oyuncular arası alım satımlar burada yapılır .

İsim
    Acherus 
    Irk
    Human 
    Class
    Death Knight 
    Level
    85 
    Realm
    Quel'Thalas 

Alıntı Çınar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır yapamassın. O dediğini Inscription ile yapıyorsun sanırım. Enchanting silahlara veya itemlere can, artı vuruş yani artı özellik basmana yazar.
    Enchanting yanında bir toplama mesleği al derim. Materyalleri toplar AH da satarsın. AH: Açık arttırma evi. Oyuncular arası alım satımlar burada yapılır .
    açık arttırmada satılıcak kadar değerli mi o toplama meslekleri ?

Moderatör
    İsim
    Vasdcia 
    Irk
    Draenei 
    Class
    Shaman 
    Level
    85 
    Realm
    Silvermoon 

Bak Mining'de topladığın madenler Jewelcrafting,Blacksmithing gibi mesleklere lazımdır.Herbalism'de topladığın bitkiler Alchemy'e gereklidir.Skinning'de topladığın deriler Leatherworking'e gereklidir yani insanların bu itemlere ihtiyaçları var piyasanın önemli bi parçası.

This isn't over.

Super Moderator
    İsim
    Tigrex 
    Irk
    Gnome 
    Class
    Mage 
    Level
    85 
    Realm
    Twisting Nether 

Alıntı thecorruption Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açık arttırmada satılıcak kadar değerli mi o toplama meslekleri ?
    Eğer talep varsa AH'de herşeyi satabilirsin. Toplama mesleklerinden gelen itemler genellikle en çok talep gören itemlerdir.
    ليس هناك ما هو صحيح كل شيء مسموح به

İsim
    Boeni 
    Irk
    Blood Elf 
    Class
    Priest 
    Level
    ?? 
    Realm
    Dunemaul 

3 saatte toplama materyalleriyle 300 gold yaptım. Gerisini sen anla . 3 saatte dediğim herşey hazır değildi. Topladım öyle sattım bide.

İsim
    Zazafer 
    Irk
    Night Elf 
    Class
    Warrior 
    Level
    17 
    Realm
    Burning Legion 

biz şimdi fishing mesleğini değiştiremiyormuyuz?

Moderatör
    İsim
    Vasdcia 
    Irk
    Draenei 
    Class
    Shaman 
    Level
    85 
    Realm
    Silvermoon 

Alıntı zfrkrblt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz şimdi fishing mesleğini değiştiremiyormuyuz?
    Nasıl yani ? Eğer demek istediğin Fishing'in yerine başka meslek alabiliyormuyuz ise zaten Secondary Professions kategorisindeki her mesleği alabilirsin kısıtlama yok.

This isn't over.

İsim
    Zazafer 
    Irk
    Night Elf 
    Class
    Warrior 
    Level
    17 
    Realm
    Burning Legion 

Alıntı Consequence Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani ? Eğer demek istediğin Fishing'in yerine başka meslek alabiliyormuyuz ise zaten Secondary Professions kategorisindeki her mesleği alabilirsin kısıtlama yok.
    Ben birincil meslekler gibi 2 tane alabiliyoruz sanmıştım fazlasıyla acemiyim.teşekkürler.

İsim
    Shoke 
    Irk
    Orc 
    Class
    Shaman 
    Level
    85 
    Realm
    Stormscale 

Alıntı zfrkrblt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben birincil meslekler gibi 2 tane alabiliyoruz sanmıştım fazlasıyla acemiyim.teşekkürler.
    Hayır birincil meseleklerden 2 tane alırsın başka alamazsın ama ikinci meslekler olan (first aid , fishing ve cooking ) bu mesleklerin hepsini alabilirsin.

Moderatör
    İsim
    Vasdcia 
    Irk
    Draenei 
    Class
    Shaman 
    Level
    85 
    Realm
    Silvermoon 

Alıntı Shoke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır birincil meseleklerden 2 tane alırsın başka alamazsın ama ikinci meslekler olan (first aid , fishing ve cooking ) bu mesleklerin hepsini alabilirsin.
    Ve Archeology

This isn't over.

İsim
    Shoke 
    Irk
    Orc 
    Class
    Shaman 
    Level
    85 
    Realm
    Stormscale